fbpx

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

3 Aralık Dünya Engelliler Gününde Özel Pelikan Fen Lisesi ve Özel Pelikan Anadolu Lisesi öğrencileri farkındalık oluşturmak için bir ay önceden kampanya başlattılar.

Kampanya kapsamında ilk olarak Gebze Kaymakamı Sayın Mustafa GÜLER’i ziyaret ettiler. Kaymakamımızın cesaretlendirdiği öğrenciler harçlıklarından artırdıkları paraları okulda yardım kutusunda biriktirdiler. Kampanyalarına destek almak amacı ile Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail ÇİLER, Eğitim Sağlık Komitesi Başkanı Sevgi ÇİLER ve komite üyelerini ziyaret ettiler. Bu ziyaret sonucunda Gebze Ticaret Odasından kampanyalarına bir adet tekerlekli sandalye desteği aldılar.  Ayrıca Pelikan öğrencileri bu farkındalığı Gebze halkına yaymak için okullarında gazete çıkardılar.

3 Aralık Dünya Engelliler gününde Özel Pelikan Fen Lisesi ve Özel Pelikan Anadolu Lisesi öğrencileri, Gebze Özel Eğitim Uygulama okulu öğrencilerinin hazırladıkları gösterileri izlemek ve kampanya kapsamında aldıkları tekerlekli sandalyeleri takdim etmek üzere uygulama okuluna gittiler.

Etkinlik sonunda Gebze Kaymakamı Sayın Mustafa GÜLER, Gebze Belediye Başkanı Sayın Adnan KÖŞKER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Şener DOĞAN, Gebze Ticaret Odası Başkanı Sayın Nail ÇİLER ve Özel Pelikan Eğitim Kurumları Kurucusu Sayın Gülay KÖRÜKMEZ tekerlekli sandalyeleri Gebze Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Sayın Fikret TONYALI’ya hediye ettiler.

Bu kampanya sürecinde yer alan Özel Pelikan Fen Lisesi ve Özel Pelikan Anadolu Lisesi öğrencileri “  Kampanya sürecinde birçok şey öğrendiklerini, engelli kardeşlerimize daha fazla zaman ayırmamız gerektiğini ve  sevginin en saf halini ilk defa burada tattıklarını” ifade ettiler.