Bilgi Yarışmasında “Özel Pelikan Fen Lisesi” ikinci oldu Kaynak: Bilgi Yarışmasında “Özel Pelikan Fen Lisesi” ikinci oldu

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter

Gebze Ortaokullar ve Liseler Arası Bilgi ve Kültür Yarışmasında okulumuz Özel Pelikan Fen Lisesi, Gebze’de “tüm okulların” önüne geçerek ikinci oldu.

Gebze Belediyesi tarafından düzenlenen Ortaokullar ve Liseler arasında yapılan Bilgi ve Kültür yarışmasında Özel Pelikan Fen Lisesi 2. Oldu.

Kocaeli / Gebze’de 23 yıldır eğitim-öğretim hayatını nice başarılara imza atarak devam ettiren Özel Pelikan Koleji Gebze Kapalı Spor Salonunda düzenlenen yarışmada büyük bir başarıya imza atarak 2.lik bayrağını eline aldı.  

Özel Pelikan Fen Lisesinin ilk öğrencileri olarak 9. Sınıftan itibaren okulumuz bünyesinde eğitim-öğretim hayatına devam eden öğrencilerimiz; Caner Cüce, Aslı Ceren Aksu, Elif Aytan, Fatmanur Taşdemir bu yıl YKS’ye girecek ve mezun olacaklardır. Okulumuza yerleştiklerinde LGS sonuçlarına göre % 11 -14 arasında dilimlere sahip olan öğrencilerimiz Pelikan Fen Lisesi eğitimi ile % 0-2 dilim aralığındaki öğrenciler ile yarışır seviyeye gelmiştir.  Getirmiş oldukları başarı ile okulumuza büyük gurur yaşatan öğrencilerimizi tebrik ediyor, zorlu YKS sürecinde başarılarının devamını diliyoruz.

Gebze Belediye Başkanı Sn. Zinnur BÜYÜKGÖZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Şener Doğan’ın katılımı ile düzenlenen ödül töreninde dereceye giren öğrencilerimize plaket ve hediyeleri takdim edilerek öğrencilerimiz onure edildi.

Özel Pelikan Koleji 23 yıldır bu toprakların nitelikli ve ayrıcalıklı eğitimine sahip zirve okuludur.

Pelikan Koleji olarak bu başarımızın gururunu yaşarken azimle ve inançla yeni başarılara yelken açıyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lisede Pelikan’ı Tercih Eden Çıtayı Yükseltiyor

Lise eğitimi için Özel Pelikan’ı tercih eden öğrenciler çıtayı yükseltti. LGS’de elde ettikleri yüzdelik dilim ile YKS 2022’de yerleştiği sıralama karşılaştırıldığında Pelikan Fen ve Anadolu