fbpx

ESKİ ARKADAŞLARA KAVUŞMANIN SEVİNCİ

Eski arkadaşlara kavuşmanın sevinci, yeni arkadaşlarla  tanışmanın heyecanı… Bu heyecanla okul kıyafetlerinin  akşamdan özenle ütülenişi, çantaların  hazırlanışı ve bir türlü uyku tutmayan 17 Eylül gecesi…Öğrencilik hayatım boyunca bu heyecanı hep yaşadım. Seçmiş olduğum eşsiz meslek öğretmenlikle de 15 yıldır bu heyecanı devam ettiriyorum. İnanın beni de uyku tutmadı. Sizlere sarılabilmek , ışıldayan gözlerinizi görmek, kocaman  hoşgeldiniz demek için sabahı iple çektim.

Değerli Velilerim , Sevgili Öğrencilerim,

Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ,iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Aynı zamanda  insan ilişkilerinin nasıl olacağını, bireysel ve toplumsal sorumlulukların neler olacağını, hizmet ettiği toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilere aktarır , davranış haline getirir-getirmelidir.

Her çocuğun özel olduğunun ve    biz büyüklere emanet olduğunun bilincinde olan Özel Pelikan Eğitim Kurumları bu bağlamda öğrencilerini, sahip oldukları yetenek ve özelliklerini dikkate alarak sağlıklı bir  eğitim ve öğretim yaşantısı içerisinde bulunmalarını sağlamaktadır.

Amacımız, kendine güvenen, sorumluluk sahibi, ülkesiyle gurur duyan ve ülkesini ileriye taşımayı hedef edinen , ailesinin ve ülkesinin gururlanacağı musmutlu  bireyler yetiştirmek.

Bilgiyi sorgulayan   ,bilimsel gelişmelere açık ,milli duygulara sahip,sorumluklarını yerine getirip iç huzuru yakalayabilen, bilinçli, umutları olan, hayaller kurabilen ve bunları gerçekleştirmek için yılmadan çalışan ,üretken ve bütün bunları yaparken de tebessümü asla unutmayan öğrenciler yetiştirmek ülkemizi muassır medeniyetler seviyesine çıkaracaktır.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılında kalitemizin tescili olan güveninizle başarılı bir yıla daha merhaba demek istiyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle kucaklıyorum.

                                                                                                Sibel DEMİR AKMUSLUK

Add your thoughts

Your email address will not be published. Required fields are marked *