fbpx

AKTİVİTE VE KULÜPLERİMİZ

Pelikan Koleji yaşamın ilk staj yeridir.

ÖZEL PELİKAN AİLESİ KULÜPLERİ

Haydi gençler! Yaratacağınız her eser güzeldir.

Özel Pelikan Ailesi Kulüpleri öğrencilerde yetkinlik oluşturmak için kurulmuştur.

 Yetkinlik, hedeflenen bir işi;istenen performans sonuçları ile yerine getirilmesini sağlayan bilgi, beceri,tecrübe,davranış ve motivasyon gibi bireyin gözlemlenebilir özellikleridir.

Bir alanda yetkin olabilmek için  sadece bilgi sahibi olmak yetmez.  Bu bilgiyi, beceri ve yetenekle birleştirerek somut tutum ve davranışlara dönüştürebilmek gerekir.Tam da bu anda kulüplerimiz devreye girerek öğrencilerimize hünerlerini sunacağı bir mutfağa dönüşür.Bizlere de “Haydi gençler! Yaratacağınız her eser güzeldir.” demek düşer. Özel Pelikan Ailesi Kulüplerinin amacı;

  • Zihinsel özgürleşme sağlamak,
  • Yapabilirim düşünü gerçeğe dönüştürebilmek,
  • Sosyalleşerek liderlik potansiyelini hayata geçirebilmek,
  • Ben değil biz diyebilmek,
  • Mutluluğu kendi elleriyle hazırlayıp paylaşabilmektir.
SPOR KuLÜBÜ

Özel Pelikan Ailesi Spor Kulübü, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ” Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur. ” özdeyişini benimseyerek kurulmuş bir kulüptür.

MATEMATİK KULÜBÜ

Özel Pelikan Ailesi Matematik Kulübü, öğrencilerin  sağ ve sol beyin loblarını birlikte  kullanarak mantıksal düşünmelerini sağlamak amacı ile kurulmuştur.

RESİM KULÜBÜ

Öğrencilerimizin geçmişten gelen güzel izlerini ya da sınırsız hayallerini not kaygısı gütmeden çevresiyle paylaşmak amacı ile kurulmuş bir kulüptür.

MÜZİK KULÜBÜ

Özel Pelikan Ailesi Müzik Kulübü yapacağı çalışmalarla beyin gelişim dönemindeki öğrencilerin nöronları arasında sinapslar oluşturmalarını sağlayarak öz güven kazanmaları amacı ile kurulmuş bir kulüptür.

SAHNE SANATLARI

Özel Pelikan Ailesi Sahne Sanatlar Kulübü öğrencilerin yerden yüksek bir platform da seyircilere duygularını sözlü yada beden diliyle etkin bir şekilde aktarabilmesi amacı ile kurulmuş bir kulüptür.

SATRANÇ KULÜBÜ

Özel Pelikan Ailesi Satranç Kulübü, öğrencilerin şekilleri görsel ve uzaysal sembolleri kullanarak düşünmeleri amacı ile kurulmuştur.

YABANCI DİL KULÜBÜ
TEKNOLOLOJİ TASARIM KULÜBÜ
KÜLTÜR EDEBİYAT KULÜBÜ

Özel Pelikan ailesi Kültür Edebiyat Kulübü, öğrencilerin kültürel değerlerimizi deneyimleyerek öğrenmelerini ve bunları geleceğe aktarmalarını sağlamak, öğrencilere düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırmak; duygu, düşünce ve hayallerini etkili biçimde ifade etme becerisi kazandırmak amacı ile kurulmuştur.

PELİKANDA NELER OLUYOR

Haberler & Pelikan Eğitim Blogu

ETKİNLİKLERİMİZ

Pelikanın Zengin Etkinlikleri

Bolu Mountrain Kampı

Okulumuzun Resim Sergisi

Çanakkale Gezisi

Bizden Haberdar Olun