fbpx

KÜLTÜR EDEBİYAT KULÜBÜ

Kültür bir milletin aynasıdır anlayışıyla öğrencilerimizin kültürel unsurlarımızı yaşayarak öğrenmesi ve kültürün en önemli unsurlarından biri olan dili etkili ve doğru kullanması adına aktiviteler yapan kültür edebiyat kulübümüz çalışmalarını başarılı bir şekilde devam ettiriyor. Kulübümüz, öğrencilerimizin nitelikli okuma becerisi kazanması adına öğrencilerimizin yıl içinde okuyacağı kitapları belirleyip yıllık bir plan dâhilinde bu kitapların okutulmasını sağlıyor .Günlük yapılan kitap okuma saatleriyle ve sınıf öğretmenlerimizin yapmış olduğu günlük takipler ile öğrencilerimizin düzenli okuma alışkanlığı kazanması hedefleniyor. Düzenli kitap okumaya başlayan öğrencilerimiz; okuduğunu daha iyi anlıyor, düşünme becerisi kazanıyor, yorumlama yetisi kazanıyor, duygularını ve düşüncelerini etkili ifade edebilme becerilerini artırıyor . Aynı zamanda okuttuğumuz  bu kitapların yazarları okulumuza getirtiliyor ve öğrencilerimiz yazarla şöyleşi yapma şansı yakalıyor.

Kulübümüz aylık çıkarmış olduğumuz okul gazetelerimizle öğrencilerimize kendilerini ifade etmeleri için ortam hazırlanıyor. Böylece öğrencilerimiz yaparak ve yaşayarak öğrenmeye devam ediyor. 2017-2018 Eğitim –Öğretim yılı birinci döneminde kulübümüz 3 sayı gazete çıkarmıştır. Bunların dışında kulübümüz kültür gezileri de düzenlemektedir.

Okuyan, düşünen, dilini iyi kullanan, kültürünü tanıyan, tanıtan ve yaşatan nesiller yetiştirmek adına kulübümüzün çalışmaları devam edecek!