fbpx

SAHNE SANATLARI KULÜBÜ

Pelikan Eğitim Kurumları drama, tiyatro, geleneksel danslar ve müzikal çalışmalara ağırlık vermekte ve çalışmalarını her eğitim döneminin sonunda velilerinin yanı sıra sahne severlerle de  buluşturmaktadır.

Bizlere göre her çocuk bir hazinedir. Bu hazineyi ortaya çıkarmak kimilerine göre önemli,kimilerine göre gereksizdir. Biz, çocuklarımızı her yönüyle geliştirme çabası içinde olduğumuz için hazineyi arama, keşfetme ve sizlerle paylaşma görevimizi her zaman mutlulukla sürdürmekteyiz.

Bazı çocuklar keşfe ihtiyaç duymadan kendilerini gösterirken bazı çocuklar  da keşfedilmeyi  son ana kadar bekler. İşte tam da bu anda sahne sanatlarının rolü devreye girer. Öz güveni yüksek çocuklar sahneyle beraber daha da gelişerek çiçek açıp özgünleşmeye başlarken , keşfedilmeyi bekleyen -ki çoğunlukla özgüven sorunu yaşayan çocuklardır bunlar- çocuklar ise sahne sanatlarıyla beraber kabuklarından sıyrılarak yaşam bulmaya başlar. Yirmi yıllık eğitim geçmişimizde  öz güven sorunu yaşayan bir çocuğun en kestirme tedavi şeklinin sahneyle haşır neşir olmasını sağlamak olduğunu defalarca  deneyimledik ve tescilledik.

Sahne sanatlarının en önemli artısı yerden yüksek bir platformda, çocuğun seyircilere duygu aktarımını  sözlü ya da beden diliyle sağlamasıdır. En önemli basamak sahneye çıkabilmektir. Hemen arkasından ifadelerini  sahnede icra etmek ve sonrasında ise alkış almaktır. Alkış alarak sahneden inen bir çocuk , yaşamı boyunca  sahne ile bağını koparamaz. Devamındaki her sahneye çıkışta öz güven gelişir ve öz güven gelişiminden sonraki her deneyimde de sergilenen ifadeler ve  aktarımlar özgünleşir. Öz güvenli ve özgün davranışlar başarıya devamlılık katabilmek demektir. Bu şekilde elde edilen bir başarı emek demektir ,mutluluk demektir.

Pelikan Eğitim Kurumları olarak özgür, öz güvenli ve özgün bir ifade sürecinin iç disiplinle desteklenmesi sonucu mutlu çocuklar yetiştiriyoruz . Bu anlamda her dönem sonunda öğrencimizin sahneye koyduğu tiyatrodan geleneksel dansa ,  müzikallere ve  sokak gösterilerine  kadar uzanan aktivite yelpazemizi velilerimizle  ve sahne severlerimizle buluşturuyoruz. Bu anlamda Pelikan “SAHNENİN EĞİTİCİ OKULU” rolünü başarılı bir şekilde ortaya koymaktadır.