fbpx

Gülay Körükmez

KURUCU MÜDÜR

1998'den beri eğitime emek veriyor

1969 yılında Malatya’da öğretmen çocuğu olarak hayata merhaba diyen Gülay Körükmez, ilk ve ortaokulu köyde tamamlamıştır. Lise öğrenimini Sivas Gazi Lisesi’nde yatılı olarak bitirdikten sonra Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Bölümünden 1995 yıllında mezun olmuştur.

1995-1998 yılları arasında kimya sektöründe çalışan Körükmez, çocukluğundan beri aklındaolan mesleğine 1997 yılında Darıca İlköğretimde ücretli İngilizce öğretmeni olarak kavuşmuştur. Kimya sektöründe çalışmasına rağmen aklı hep öğretmenliktedir. Bu nedenle uzun süre iki işi bir arada sürdürmüştür.
Bir süre sonra Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesinde “Pedogojik Formasyon Sertifika Programı”nı tamamlamıştır.
1998 yılında Gebze ve Darıca ‘nın ilk etüt eğitim merkezini Darıca’da kurmuştur. Kurumun adını Darıca’da yaşayan ve oranın sevgilisi olan bir çift “Pelikan” kuşundan esinlenerek koymuştur. Öğretmenlik mesleğinin özünü babasının ‘’Aman ha kızım bir çocuğun vebalini alma dikkat et!’’ sözleriyle öğrenen Körükmez idalistliğini bu şekilde kazanmıştır. “Evin yolunu bulan çocuk her şeyi öğrenir.” diyen babasından bu kez vazgeçmemeyi ve her
çocuğun eğitilip başarılı hale getirileceğini öğrenmiş ve çevresine de öğretmek için 2009 yılında Gebze Pelikan Etüt Eğitim Merkezini Gebze’de açmıştır.
2012 yılında Singapur’a giderek 3G Abaküs Mental Aritmetik kurucusu Mdm Chee Geok Hwa ‘dan eğitim alarak 3G Abaküs Mental Aritmetik Türkiye Distribütörü olmuştur.
2013 yılında Beyaz Pelikan Yayınevini kurmuştur.
2014 yılında dünyada ilk kez “Abaküsle Ritmik Sayma” yöntemini bulmuş ve bir abaküs ile 9 kitap şeklinde set haline getirerek eğitim dünyasına armağan etmiştir.2015 yılında Gebze Pelikan Etüt Eğitim Merkezini Özel Pelikan Ortaokuluna dönüştürerek verimli eğitim bekleyen Gebze halkına ve idealist öğretmenlere kapısını açmıştır.
2016 yılında “Pelikan NLP Olumlama” yöntemlerini geliştirmeye başlamıştır.
2017 yılında Özel Pelikan Etüt Eğitim Merkezini Özel Pelikan Kişisel Gelişim Merkezine
dönüştürmüştür.
2018 yılında “Pelikan NLP Çivitleme” yöntemini oluşturmuştur.