fbpx

Sibel Demir Akmusluk

OKUL MÜDÜRESİ

1981 yılında Artvin’in Şavşat ilçesinde gözlerini hayata açan müdiremiz ilkokulu köyünde tamamlamıştır. Okumayı küçük yaşlardan itibaren seven Sibel Akmusluk ortaokulu ve liseyi Şavşat ilçesinde bitirmiştir.

“Hayatı her yönüyle merak ediyor, seviyor ve yaşıyorum” diyen müdiremiz 6 yıl lisanslı voleybol oynamıştır. Ortaokul dönemlerinde halk müziği ile ilgilenmiş, lise yıllarında ise bir adım ileriye taşıyarak yerel festivallerde amatör olarak halk müziği icra etmiştir. Bu dönemlerde çevresinden müzik öğretmenliğini seçmesi ya da konservatuar okuması yönünde de baskılar almıştır.

Öğretmen çocuklarının en büyük hayallerinden biri öğretmen olabilmektir. Zorluklarını ailesini izleyerek öğrenir ve topluma olan yansımalarını gözlemleyerek idealistliğiyle birleştirip ülkesine faydalı olma sevdasına tutulmak ister bu çocuklar. Öğretmen çocuğu olan Akmusluk’un küçük yaşlardan itibaren çocuklarla arası hep iyi olmuştur. Ürettiği farklı oyunlarla her zaman arkadaşları tarafından sevilmiştir. Bu nedenlerle öğretmen olmak isteyen Akmusluk, önce KTÜ Akçaabat Fatih Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliğini kazanmış, aynı yıl Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliğini kazanmıştır. Tercihini Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinden yana kullanmış ve 2003 yılında okulunu başarıyla tamamlamıştır.

Sanatı her yönüyle seven müdiremiz öğretmenliğinin ilk yıllarında Türkiye’nin ilk sosyal bilgiler korosunu kurmuştur. Yağlı boya ve karakalem resim çalışmaları yapmıştır.

Sahne sanatlarının öğrencilere öz güven kazandırmanın en kestirme yol olduğunu belirten Sibel Akmusluk 2009’dan itibaren “Marmara Açık Tiyatro”da oyunculuk yapmaktadır. Böyle bir öğretmenin öğrencilerinin tamamı da her yıl muhakkak sahneye çıkmış ve alkış almanın tadına varmıştır.

Hayvanları, bitkileri kısaca yaşayan her canlıyı seven bir yapıya sahiptir. Sokak hayvanlarını bulduğu her fırsatta beslemeyi unutmayan müdiremiz Azman ve Narin adında iki kediye sahiptir.

Eğitime çok önem veren müdiremiz , özellikle çocuklara davranış kazandırma eğitimleri üzerine projeler geliştirmektedir. Ekip ruhuna ve ekibine çok önem vermektedir. Onlarla bizzat her çalışmada bulunup destekliyor. Çevresindeki herkesi geliştirmeyi çok seviyor. 2002’den beri kesintisiz Pelikan Kurumlarında çalışıyor ve bütün öğrencilerine “Evlat Parçam” diye sesleniyor.

2009’da başladığı müdürlük görevini halen başarıyla sürdürmektedir.