fbpx

PELİN ERGÜL

Merhaba,ben Özel Pelikan Ortaokulunda okuyorum. Sizlere okulum hakkında bilgi vermek istiyorum. İlk önce neden Pelikan Ortaokulunu seçtiğimi açıklamak istiyorum. Pelikan Ortaokulunu seçme sebebim,diğer özel okullardan farklı olmasıydı. Burada sadece ders görmüyoruz farklı alanlarda da eğitim görüyoruz. Mesela okulumuz disipline çok önem veren bir kurumdur. Okul hayatımızdaki disiplinle kalmayıp hayatımıza yani çevremize karşı da saygılı,ahlaklı ve düzenli bir disiplinle eğitiliyoruz.

Okulumuz eğitime çok önem veren bir kurumdur. Derslerimizi daha iyi anlayabilmek için oturuşumuza kadar düzen içinde ders işleyip daha iyi anlamamız için çabalarlar. Bu okulda çok emek sarf ediliyor. Eğitim hakkında birkaç şeyden bahsetmek istiyorum. Öğretmenlerimiz her birimizle teker teker ilgilenip her sorduğumuz soruya yanıt verir. Özellikle Fen ve Teknoloji derslerimizde konuları daha iyi anlamamız için deneyler yapıyoruz.

Derslerimizdeki konsantreyi sağlamak,zihnimizi boşaltmak için öğlen aralarında birçok spor dalında çalışmalar yapıyoruz. Voleybol,basketbol,futbol,masa tenisi,yüzme bunlardan birkaçıdır. Motivasyon saatlerimiz de oluyor. Motivasyon saatlerimizde kendimizi rahatlatmamız derslerimizi ilgiyle dinlememize yardımcı oluyor.

Okul dışında yaptığımız etkinliklerden bahsetmek istiyorum. Dağ tırmanışı yapıyoruz,tarihsel yerleri geziyoruz. Bunları okulca yaptığımız zaman daha bir zevkli oluyor. Pelikan’a gitmeden önce ve gittikten sonra bendeki değişimleri söylemek istiyorum. Pelikan’a gitmeden önce derslerim iyi olduğu için çalışma zahmetinde bulunmuyordum ; fakat Pelikanlı olduğum zaman o atmosfer sizi sanki daha çok çalışmaya sürüklüyor, içinizden ders yapmak geliyor. Buradaki döngü harika. Okula geldiğinizde her öğretmen sizi güler yüzle karşılıyor. Kısacası Pelikan Ortaokulu ailesinde olmaktan gururlu ve mutluyum.

Eğer çocuğunuz ileride Pelikan Ortaokulunda okursa şu sözü çok duyacaktır “Pelikanlı olmak ayrıcılıktır.

ATAHAN HASÇELİK

Ben Pelikan Koleji 8.sınıf öğrencisi Atahan Hascelik.

Okuluma bu sene yeni katıldım.Yeni katılmama rağmen okuluma hemen alışabildim.Bence Pelikan Kolejinin en güzel özelliklerinden biri bizleri düzenli çalışmaya teşvik etmesi.Eski okulumda başarılıydım; ama üzerimde bir yük birikiyordu.Kendimi kötü hissettiğim zaman danışabileceğim biri yoktu.Bu okulumda çok çalışıyorum fakat öğretmenlerim de benim kadar çalışıyor.Kendimi kötü hissettiğim zaman beni sonuna kadar destekleyen rehberlik öğretmenim ve öğretmenlerim var.Bizim okulumuzun en önemli kuralı kendine güvenmektir.Bu nedenle her gün yaptığımız motivasyon çalışmamızda bunu konuşuyoruz.Okulumuz çok büyük olduğu için eğlenmek için birçok seçeneğimiz oluyor.Genellikle spor salonumuzda temel sporumuz olan basketbolu oynuyoruz.Elbette basketbol oynamak istemediğimiz zamanlar için badminton, voleybol,futbol ve masa tenisi gibi seçeneklerimiz de var. Sık sık geziye gidiyor,sıkıntılarımızı atıyoruz.

Okulumu ve öğretmenlerimi çok seviyorum.

Pelikanlı olmak ayrıcalıktır

Bizden Haberdar Olmak İster misiniz?