fbpx

AYT-TYT PROGRAMIMIZ

Öğrencilerimizi hayalini kurdukları üniversiteye ulaştırmada köprü görevi üstlenen Pelikan Eğitim Kurumları birçok çalışma yapmaktadır.  Üniversite sınavını sadece 12. sınıfta hazırlanarak kazanılmayacağını bildiğimiz için öğrencilerimizde üniversite sınavı farkındalığını 9. sınıftan itibaren oluşturuyoruz. 9. ve 10. sınıfları düzenli olarak konu tarama şeklinde deneme sınavları yaparak TYT kazanımlarının öğrenciler tarafından daha iyi kavranılmasını sağlıyoruz. Deneme sınavları sonrasında hafta içi ve cumartesi günleri yaptığımız etütlerle öğrencilerin eksiklerini hızlı bir şekilde kapatıyoruz.

11.sınıflarda ise hem dönem içerisinde hem de yaz döneminde toplam 650 saat TYT takviyesi yapıyoruz. TYT takviyesi ile beraber 11. sınıf müfredatını da etkin bir şekilde işleyerek AYT çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda iki haftada bir TYT denemeleri ile öğrencilerimizi etkin bir şekilde sınava hazırlıyoruz. 9 ve 10. sınıflarda olduğu gibi 11. sınıflarda da etütlerle konuları kalıcı hale getiriyoruz.

Yaz aylarında TYT eksikleri giderilen öğrencilerimiz ile 12. sınıf müfredatını etkin ve hızlı bir şekilde bitiriyoruz. İlk dönem sonuna kadar iki haftada bir TYT ve AYT denemeleri yapmaktayız. İkinci dönem ise denemelerimizi her hafta uyguluyoruz. Türkiye geneli girdiğimiz denemelerle öğrencilerimizin sınav tecrübelerini arttırıyoruz.

Rehberlik servisimiz süreç içerisinde öğrencilerimize kendilerine uygun meslekleri tanımalarını sağlayan çalışmalar yapmaktadır. Öğrencilerin hedef belirledikleri mesleklere ulaşabilmeleri için uygulamaları gereken programlar hazırlanmaktadır.