fbpx

MENTAL DÜŞÜNME EĞİTİMİ-MENTAL ARİTMETİK

Dünya’da ilk defa abaküs ile ritmik sayma kitabı çıkaran kurumumuz mental aritmetiği en verimli kullanan kurumlar arasında öncü olmaya devam etmektedir.

Kurum olarak edindiğimiz tecrübeler ışığında, öğrencinin eğitim hayatı boyunca yaşadığı korkuların temelinin ilkokul sıralarında atıldığını gördük. Bu korkuların belki de en büyüğü matematik.  Öğrenciler soyut sayılarla ve işlemlerle karşılaşıyorlar. Bu soyut işlemleri yapamayan öğrencilerde matematik korkusu oluşmaya başlıyor. Matematik korkusunun ilacı ise şüphesiz ki mental aritmetiktir. Çünkü sayı kavramını abaküs ile çok kolay ve hızlı bir şekilde öğrenciye aktarıyoruz.

Mental Aritmetik ile birlikte öğrencilerimiz daha hızlı düşünüp, beynin iki yönünü kullanıp işlemleri daha kısa sürede yapmaktadır. Mental Aritmetik ile öğrencilerimiz işlemlere daha rahat odaklanıyor ve pratik çözümler üretiyor.  Sınav başarılarına da büyük katkısı olan bu eğitim, öğrencilerin zaman problemini ortadan kaldırıyor.  Bu katkılarından dolayı mental aritmetik derslerini her seviyede kullanmaya devam edeceğiz.