fbpx

BENİM ENSTRÜMANIM:MANDOLİN

Pelikan İlkokulu olarak yetiştirdiğimiz her öğrencimizin en az bir enstrüman çalıyor olmasını hedefliyoruz. Çünkü pedagojik altyapımız müziğin beyin gelişiminde ne kadar etkili olduğunu çok iyi biliyor. Araştırmalar müzisyen insanların beyinlerinin, müzisyen olmayan insanların beyinlerinden daha farklı olduğunu ortaya çıkardı. Beynimizde bir gri madde bulunmaktadır. Bilimsel araştırmalar bu gri maddenin müzisyen olan insanların, müzisyen olmayan insanlara göre daha fazla olduğunu gösteriyor. Bu araştırma sonucu gri madde ile insan zekası arasında bağlantı olduğunu da söyleyebiliriz. Hafıza, görme, koklama, karar verme, konuşma, işitme, istemli kas hareketleri ve çevresel değişimleri idrak etme gibi çeşitli olayları yöneten beyin bölümleri gri maddeden oluşmuştur. Enstrüman çalmak hemen hemen beynin her bölümünü aynı anda meşgul etmektedir. Özellikle işitme kortekslerini.

Niçin mandolin?

Mandolin, genellikle daha basit ve zahmetsiz müzik yapmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Keman veya gitar öğrenmeye başlamadan önce, mandolin çalınması önerilmektedir. Birçok eğitim kurumu, okul ve okul öncesi gibi kurumlarda, bir enstrüman çalma yeteneğini kazandırmak ve müzik sevgisini aşılamak için mandolin eğitimi verir.

Özel Pelikan İlkokulu olarak sizlere bol müzikli ve bol enstrümanlı yaşam diliyoruz.

RESİM KULÜBÜ

Öğrencilerimizin geçmişten gelen güzel izlerini ya da sınırsız hayallerini not kaygısı gütmeden çevresiyle paylaşmak amacı ile kurulmuş bir kulüptür.Öğrenciler kulüpte pastel, yağlı boya ve karakalem çalışması yapıyor. Sokak sergileri düzenliyor.