fbpx

LGS ÇALIŞMALARIMIZ

2017 yılında 119 öğrenci ile TEOG’da, Gebze’de 1. Kocaeli’de ise 2. olan kurumumuz yıllardır merkezi sınavlara başarıyla öğrenci hazırlamaktadır. Kurumumuz bu konudaki tecrübesini ve başarısını LGS sisteminde de sürdürmektedir.

İki haftada bir düzenlenen deneme sınavlarıyla öğrencilerin eksikleri tespit edilerek, sonuca göre hafta içi ve cumartesi günleri etüt, dikkat ya da rehberlik çalışması yapılmaktadır. Yıl boyunca yapılan deneme sınavlarında öğrencilerin sorumlu olduğu kazanımlardan sorular sorularak öğrencinin konuyu tekrar edip etmediği, uzun süreli hafızaya kodlayıp kodlamadığı kontrol edilmektedir. Öğrencilere mantık soruları çözdürülmekte, düzenli kitap okuma alışkanlığı kazandırılmakta ve akıl oyunları oynatılmaktadır. Yeni sınav sistemiyle beraber çok önemli hale gelen analiz-sentez yeteneğini arttırmayı hedefleyen çalışmalar yapılmaktadır.

Eğitim hayatı boyunca elde edilen başarıların hayattaki başarıyı getireceğine inanan Pelikan Eğitim Kurumları öğrencilerimizi mutlu ve başarılı bir hayata hazırlamaktadır.