fbpx

ZEKA OYUNLARI

Pelikan Eğitim Kurumları olarak donanımlı bireyler yetiştirmek temel felsefemiz. Öğrencilerimize monoton bir şekilde bilgi aktarımı yapmak yerine, onların yaş ve olgunluk seviyelerini gözardı etmeden, eğlenerek öğrenmelerine de büyük önem veriyoruz. Sadece bilgi yüklemesi yapmak ya da sadece davranışsal açıdan düzgün bireyler yetiştirmekten ve topluma kazandırmaktan ziyade, bu özelliklerin hepsini benimsemiş ve aynı zamanda strateji geliştirmesi açısından daha etkin bireyler yetiştirmeye özen gösteriyoruz.
Zeka oyunları kurumumuzun değişilmez aktiviteleri içerisinde yer alıyor. Öğrencilerimizin strateji geliştirmelerine katkı sağlayan oyunlar, okulumuz çatısı altında aktif olarak kullanılıyor. Aynı zamanda bu eğitici oyunlarla öğrencilerimizi teknolojinin zararlı etkilerinden de uzaklaştırmış oluyoruz.
Mangala, satranç, sudoku öğrencilerimiz arasında aktif olarak oynanan oyunların başında geliyor. Mangala ve satranç oynarken öğrencilerimiz bir hamle sonrasını tahmin etmeye çalışırken, aynı zamanda nasıl bir strateji yaparak oyuna devam etmesi gerektiğini öğreniyor. Sudoku oyunu ile öğrencilerimizin mantıksal zekasını aktif bir şekilde kullanmasını amaçlıyoruz. Öğrencilerimiz bu oyunları oynarken hem strateji geliştirme yöntemlerini öğreniyor hem de eğleniyor.
Okulumuzda aktif olarak kullanılan zeka oyunları bunların dışında öğrencilerimiz arasında yarışmacı bir ruhun oluşmasına katkı sağlıyor. Bu yarışmacı ruhun, öğrenciler arasında rekabeti artırmasıyla birlikte aralarındaki arkadaşlık bağlarını da kuvvetlendirmesi, zeka oyunlarının öğrenciler üzerinde olumlu etki yaptığını bizlere gösteriyor.