fbpx

Pelikan’da özel öğrencilerle farklı bir gün

Pelikan  Eğitim Kurumları olarak amacımız, öğretim faaliyetlerinin yanında topluma ve toplumsal değerlerimize karşı duyarlı bireyler yetiştirmektir.  Bu anlamda farkındalık oluşturmak amacı ile Gebze Özel Eğitim Okuluna  3 Aralık Engelliler Günü etkinliğine  katıldık.

Özel Pelikan Anadolu ve Özel Pelikan Fen Lisesi öğrencileri harçlıklarını biriktirerek bir adet engelli arabası aldılar ve 3 Aralık Engelliler Gününde, Pelikan Eğitim Kurumları kurucusu Sayın Gülay Körükmez başkanlığında  okul müdürü Fikret Tonyalı’ya teslim ettiler.  Öğrencilerimiz özel çocuklarla birlikte güzel bir gün geçirdiler.

Gebze Özel Eğitim Okulu  öğrencilerinin etkinliklerini çok beğenen ve  yeniden izlemek isteyen Özel Pelikan Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri  okullarında organizasyon düzenleyerek   arkadaşlarını okullarına davet ettiler.

Özel Pelikan Fen ve Anadolu Lisesi öğrencileri kendi elleri ile yaptıkları  en sevdikleri  yiyecekleri  paylaştılar ve  gönüllerinden kopan küçük hediyeleri misafirlerine 17 Ocak Perşembe günü taktim ettiler.  Sonra da özel çocukların gösterilerini izleyip birlikte kaliteli bir zaman geçirdiler.