fbpx

RİTMİK ABAKÜS EĞİTİMİ

Okulumuza kayıt yaptıran 1.,2.,3.ve 4. Sınıf öğrencilerine ücretsiz Ritmik Abaküs Yaz Kursu

Somut öğrenme döneminde bulunan 1.,2.,3.ve 4. Sınıf öğrencileri için yaz döneminde  soyut olan sayıları somutlaştırarak sayılar arasındaki ritmik tekrarı  keşfettiren Ritmik Abaküs Dersi  okulumuza kayıt yaptıran öğrenciler için ücretsiz verilecektir.

01
IMG_8513

KURS SÜRESİ

Kayıt olan öğrencilerimiz temmuz ve ağustos ayı içinde haftada 2 ders saati olmak üzere 8 hafta  Ritmik Abaküs eğitimi alacaktır.

RİTMİK ABAKÜS EĞİTİMİ ALAN ÖĞRENCİLERDE,
  1. Odaklanma
  2. Dikkat ve dikkat süresinde artış
  3. Hızlı düşünme
  4. İşlem becerisinde artış
02
04
PREFRONTAL KORTEKS

Öğrencilerde pratik düşünme, hızlı düşünme, işlem becerisinde  gibi Prefrontal Korteks işlevlerinde artış Ritmik Abaküs Sistemi ile sağlanır.  Prefrontal Korteks işlevlerinde artışlarla birlikte öğrencinin öz güveni gelişmeye başlar.

ODAKLANMA

Öğrenci bu sistem ile beynin sol lobunun işlevi olan soyut olan kavramlarla, beynin sağ lobun işlevi olan görsel  bölümlerini aktif olarak kullanmaya başlar.  Beynin iki bölümünün ortak kullanmaya başlayan öğrencinin  dikkat verme ve dikkatini sürdürme süresinde önemli bir ölçüde artış olur.  Ayrıca öğrencinin  abaküsü zihninde canlandırmaya başlaması ile  okuduğuna odaklanma ve öğretmenini dinleme süresinde artar.

05

Online başvuru için lütfen aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.