fbpx

 

 

YEŞİM TOPBAŞ

Bir insanın hayatında en önemli varlığı evlatlarıdır.

Pelikan Ailesi her öğrencisini kendi evladı gibi gören ve bunu bizlere de hissettiren bir kurumdur. Pelikan ilkeleri doğrultusunda öğrencilerine yaşamları boyunca sağlam kişilikli olmayı, sağlıklı kalmayı öğretiyor ve destekliyor. Çocuklarımızı, daha önce hiçbir eğitim kurumunda görmediğimiz yaşamsal deneyimler sunarak yetiştirirler. Bu nedenlerle bu büyük ailenin bir ferdi olmaktan mutluluk duyuyoruz.

Sadece ders anlamında değil sosyal faaliyet anlamında da bizleri destekliyorlar. Örneğin basketbolu sevdirmek için kocaman bir salona ihtiyaç olmadığını öğrettiler bizlere. Müziğin, folklorün, resmin sevgiyle harmanlandığı kurumdur burası.

Lise sınavlarına hazırlanma sürecinde yoğun emekler veriliyor. Bir öğrencinin akademik varlığını hem sınıf içi hem de birebir eğitimlerle tamamlamak ve çıkabileceği en üst basamağa çıkarmak için duraksız çalışırlar. Görüyorum ki “Pelikan” bulunduğum bölgede bu süreci en iyi yöneten kurumdur.

SEVGİ, SAYGI, DİSİPLİN, ÖZGÜVEN, FARKINDALIK, İSTİKRAR, EMEK VE BAŞARININ HARMANLANDIĞI KOCAMAN BİR AİLEYİZ BİZ.

Hezer’in aslanları

Halil’in Kuzuları

İYİ Kİ VARSINIZ ,İYİ Kİ BURDAYIZ.

PELİKAN AİLESİNE HER ŞEY İÇİN ÇOK TEŞEKKÜRLER…

 

18058177_1705513149755411_5282051554578946882_n-e1519211899761

AHU UZ

Ben Ahu Uz.  Ev hanımıyım. İki tane pırlanta kadar kıymetli kızım var.

Pelikan Etüt ile maceramız  16 yaşındaki kızım  Dide Uz aracılığıyla 6. sınıfta başlamıştı. Kızım okuluna bir gün dahi devamsızlık yapmadan istekli ve mutlu bir şekilde gitti. Zaman zaman “ Bugün rahatsızsın gitme, dinlen ; yarın gidersin.”  dediğim günlerde bile “Hayır, anne okuluma gideceğim.” cevabını aldım. Yetmedi ” Evde ne yapacağım anne, okuluma gitmek istiyorum.” diye eklemeyi de unutmazdı. Dide’mize disiplini, düzeni, ödev yapmayı, paylaşmayı, sevgiyi, saygıyı, sosyalleşmeyi, kamp maceralarını, doğa yürüyüşlerini, at binmeyi okulumuz “Pelikan” sevdirdi.

Tüm bu olumlu etkenlerin peşinden başarı doğal olarak geldi. Amacına ulaşmak, hedefine yürümek artık onun için  kaçınılmazdı. İlk tercihine yerleşti. İstediği okula yerleşmesinin şans eseri olmadığını biliyorduk. Bu başarı uzun ve meşakkatli yolumuzda bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen “Pelikan Ailesi” sayesinde olmuştu.

Şimdi ikinci kızım Duru Uz ile başarı dolu günler için ilk adımımızı  5. sınıfta yine “Pelikan Koleji” ile atmaya karar verdik. Bizim için bu adım artık daha da kolay olmuştu. Severek ,isteyerek ve sevgi ile başarıya yelken açtık. Pelikan ailesinde sadece kaliteli eğitim verilmiyor aynı zamanda öz güveni yüksek,  kendini ifade edebilen, sevgi,  saygı, paylaşım, destek, çözüm üreten, el becerilerini geliştirebilen gençler yetiştiriliyor. Bu gençleri aynı zamanda hayatın içinde var olabilen, erkek- kız demeden, küçük-büyük yaş farkı gözetmeden, mutlu ve pozitif düşünen bireyler haline getiriyor. Pelikan Kurumları gençlerimizi yetiştirirken sizleri de cesaretlendiriyor, yüreklendirip  öne çıkmanıza fırsatlar veriyor. Bir veli olarak kurumun çözüm odaklı önerileriyle mutlu olmaya alıştım ve bu kurumla yolculuğumuza imkanlarım el verdiği ölçüde severek devam edeceğim için de ayrıca çok mutluyum.

Pelikan Ailesi ile iyi ki yolumuz kesişti. İyi ki yolunuz yolumuz oldu. Her şey için çok teşekkür ederim. Sizlere minnettarım.  Son olarak şunu söylemek istiyorum :  Anne-babaların çocuklarına bırakacakları en büyük miras EĞİTİMDİR.

Saygılarımla…

Bizden Haberdar Olmak İster misiniz?